Results

Saturday 2nd March 2024

Men’s Monthly Medal

A Grade Winner:    T Zimmeran  65 nett   2nd:   K Bradley  66 nett (c/b)

B Grade Winner:    M Ross  67 nett (c/b)   2nd:   K Holt  67 nett

C Grade Winner:    M Harrison  65 nett   2nd:   R Anderson  66 nett (c/b)

Overall Gross Winner:   N Laman  74

Eagles Nest 3rd:  No Winner

NTP 9th:   R Chilby  126 cm

Men’s D&P 8th:     M Tedeschi  152 cm

Putting Winner:   P Hughes  22 putts

Supershot 13th:  C Foster  335 cm

Balls to:   69 nett

Full Results

Women’s Stroke

Winner:   E Armstrong  74 nett

Women’s D&P 11th:   E Armstrong  107 cm

Full Results

Medley Stableford

Winner:   P Lewis  37 pts   2nd:   J Strong  35 pts

NTP 7th:    D Hagger (Emerald Downs)  418 cm

Balls to:   33 pts

Full Results

Champagne Nine

Canadian Foursomes

Winners:  L Kirwan & J Kirwan   36.68   Runner’s Up:   L Waine & H Wainwright   37.2   3rd:   S Karschies & L Taylor   38.1

Wednesday 28th February 2024

4BBB inc Individual in Conjunction

4BBB Results

Winners:    D Ransom & A Ransom  47 pts   2nd:    K Hales & M Fisher  45 pts

Balls to:   41 pts

Full Results

Stableford Results

Winner:     D Adams  42 pts    2nd:    A Ransom  41 pts     3rd:     M Fisher  38 pts    4th:      S Townsend  34 pts (c/b)    5th:    P Wallace  34 pts

NTP 3rd:    A Ransom  1000 cm    7th:    D Thompson  254  cm   9th:    C Leckey  423 cm

D&P 8th:   A Humphries  187 cm

Supershot 13th:     D Adams  890 cm

Balls to:     30 pts

Full Results

Tuesday 27th February 2024

Women’s Monthly Medal

Div 1 Medal Winner:    A Van Woerkom  69 nett   Gross Winner:   A Van Woerkom  86  Putting Winner:     M Farrant  26 putts

Div 2 Medal Winner:   S Walsh  74 nett   Gross Winner:  S Walsh  106   Putting Winner:     S Walsh  29 putts

Div 3 Medal Winner:     B Costello  75 nett   Gross Winner:   B Costello  115   Putting Winner:     C Legge  32 putts

Full Results

Stroke Results

Div 1 Winner:    A Van Woerkom  69 nett  Runner Up:  L Waine  72 nett (c/b)

Div 2 Winner:    S Walsh  74 nett  Runner Up:   B Costello  75 nett

Full Results

Supershot 13th:    P Middlebrook  58 cm

Women’s Stableford

Winner:   H Wainwright  31 pts   Runner Up:  N Coffee  27 pts

Balls to:  16 pts

Full Results

Monday 26th February 2024

Veterans Stableford

Div 1 Winner: L Waine  40 pts    2nd:   W Joannou  38 pts (c/b)   3rd:  A Jones  38 pts   4th: W Arnott  35 pts (c/b)    5th:  R Reeves 35 pts (c/b)   6th:  M Cassel (Port Kembla GC)  35 pts (c/b) 7th:  G Kelly  35 pts

NTP  3rd:   D White  257 cm  7th:   B Michie  35 cm    9th:   C Foster  185 cm

D&P 8th:   L Skarratts  393 cm

Women’s D&P 11th:  K Greaves  257 cm

Supershot 13th:  A Jones  294 cm

Balls to:   31 pts

Full Results

Saturday 24th February 2024

American Foursomes

Winners:  J Auguston & P Hackett  62.5   2nd:  P Gosling & C Foster  64.875   3rd:  D White & B White  66.375

Eagles Nest 3rd:  No Winner

NTP 7th:   E Armstrong  204 cm   NTP 9th:  K Bradley  510 cm

Supershot 13th: C Foster  109 cm

Balls to:  68.375

Full Results

Champagne Nine

Stableford inc Secret 5

Winner:  P Spence  20 pts   2nd:  P Wallace  19 pts (c/b)   3rd:  H Wainwright  19 pts

Secret 5 Winner:  L Waine  12 pts  Runner up:  M Coffee  11 pts

Div 1 D&P:  C Walsh

Div 2 D&P:  L Taylor

Wednesday 21st February 2024

Medley Stableford inc Just Bathrooms Mystery Nine

Winner:     P Hahn  39 pts    2nd:     J Pringle  37 pts (c/b)    3rd:    A Humphries  37 pts (c/b)   4th:     N Bampton  37 pts    5th:   D Curran  36 pts (c/b)

NTP 3rd:   R Chilby  325 cm    7th:    P Rein (Gerringong GC)  12 cm   9th:   S Townsend  272 cm

D&P 8th:  N Laman  597 cm

Just Bathrooms Mystery Nine (2,4,6,8,10,12,14,16,18)    A Alhovirta  20 pts (c/b)

Supershot 13th:    C Leckey  289 cm

Balls to:    33 pts

Full Results

Tuesday 20th February 2024

Women’s Captain vs President Match Play

Winners: Presidents Side 7-6

Balls to:  L Kuskey, T Watson, J Anderson, M Smith, G Rutledge, M Cook, S Karschies, L Swan, L Stassen, N Coffee, M Farrant, R Sheath & H Wainwright

Monday 19th February 2024

Veterans Stableford

Div 1 Winner: G Eagleton  41 pts    2nd:   M Farmilo  40 pts   3rd:  T Hart (Port Kembla GC)  37 pts   4th:  J Wasson  36 pts    5th:  G Goor  35 pts   6th:  M Garratt  34 pts (c/b)

NTP  3rd:   G Eagleton  381 cm  7th:   T Reilly  115 cm    9th:   T Reilly  268 cm

D&P 8th:   No Winner

Women’s D&P 11th:  N Coffee  0 cm

Supershot 13th:  T Watson  247 cm

Balls to:   31 pts

Full Results

Saturday 17th February 2024

Medley Stableford

Winner:  N Laman  40 pts (c/b)   2nd:   C Bartkowiak  40 pts     3rd:   A Ball  39 pts    4th:   J McIntosh  38 pts (c/b)   5th:    J Vazzoler  38 pts    6th:   B Reid  37 pts (c/b)   7th:  D Eswards  37 pts

Eagles Nest 3rd:  No Winner

NTP 7th:   N Laman  20 cm   NTP 9th:  P Francis  72 cm

Men’s D&P 8th:     No Winner

Women’s D&P 11th:  A Van Woerkom  67 cm

Supershot 13th:  M O’Rourke  118 cm

Balls to:  32 pts

Full Results

Champagne Nine

Hartball

Winners:  S Kennedy, L Southwell, S Carter & N Goodwin  32.4   Runner’s Up:  P Thompson, H Wainwright & R Kennedy   35.5

Wednesday 14th February 2024

Drummond Golf Stableford

Drummond Golf Voucher Winner:  B Elliott 42 pts   2nd:   J Willoughby  37 pts (c/b)    3rd:   K Bradley  37 pts (c/b)   4th:  S Townsend 37 pts   5th:   D Adams  36 pts (c/b)

NTP 3rd:  R Sheehan  319 cm    7th:   M Smee  350 cm   9th:   G Reynolds  190 cm

D&P 8th:  D Adams  360 cm

Eagle 12th:  D Adams

Supershot 13th:  M Smee  370 cm

Balls to:  33  pts

Full Results

Tuesday 13th February 2024

Women’s Stableford

Div 1 Winner:   J Strong  32 pts   Runner Up:   K Brennan  29 pts (c/b)

Div 2 Winner:   T Watson  33 pts (c/b)   Runner Up:   C Smee  33 pts

Supershot 13th:   T Watson  0 cm

Balls to:    24 pts

Full Results

Monday 12th February 2024

Veterans Stableford

Div 1 Winner: W Joannou  36 pts (c/b)   2nd:   J Pringle  36 pts   3rd:  T Hart (Port Kembla GC)  35 pts (c/b)   4th:  D Curran  35 pts    5th:   K Greaves  34 pts   6th:  G Hart  33 pts (c/b)   7th: B Aboozaid  33 pts

NTP  7th:  N Murray (Gerringong GC)  152 cm    9th:  C Leckey  254 cm

D&P 8th:  C Foster  274 cm

Women’s D&P 11th:  K Greaves  134 cm

Supershot 13th:  C Foster  193 cm

Balls to:   30 pts

Full Results

Saturday 10th February 2024

Medley Stableford in Grades

A Grade Winner : N Laman  36 pts    2nd:   C Foster 35 (c/b)

B Grade Winner : G Bayo  43 pts   2nd: P Hahn 41 pts

C Grade Winner :  L Swan  39 pts   2nd:  M Garratt 36 pts  3rd :  J Spears  35 pts (c/b)

Eagles Nest 3rd:  No Winner

NTP 7th:  B Fielding   112 cm   NTP 9th:   K Bradley 384 cm

Men’s D&P 8th:     No Winner

Supershot 13th:  A Jones 308  cm

Balls to:  34 pts

Full Results

Champagne Nine

9 Hole Stroke

Winner:  L Kirwan   32   2nd:  C Walsh  34   3rd:   S Pinfold   35   4th:  B Costello  36   5th:   S Carter   36

Wednesday 7th February 2024

Medley Stableford

Winner:  S Burgess 40 pts   2nd:   A Humphries 38 pts    3rd:   B McGlinchey  37 pts (c/b)   4th:  J Wasson   37 pts (c/b)   5th:   T Zimmermann  37 pts (c/b)

NTP 3rd:  T Zimmermann   323 cm    7th:   R Chilby   116 cm   9th:   R Poidevin  175 cm

D&P 8th:  W Perry 623 cm

Supershot 13th:  R Hewson   322 cm

Balls to:  34  pts

Full Results

Please note: The Drummond Golf Stableford will be played next Wednesday replacing the programmed stroke round.

Tuesday 6th February 2024

Womens Monthly Medal

Postponed to a date to be determined due to wet weather.

Monday 5th February 2024

Veterans Stableford

Div 1 Winner:  K Holt  37 pts     2nd:  K Greaves  36 pts (c/b)    3rd:  B Neilson  36 pts    4th:   R Reeves  35 pts (c/b)

Div 2 Winner:  P Allen  43 pts   2nd:  J Cashmore  39 pts (c/b)    3rd:  G Rutledge  39 pts (c/b)   4th:  P Lewis  39 pts (c/b)

NTP 3rd:  R Sheehan  445 cm    7th:   J Keeling  212 cm   9th:    N Cox  135 cm

D&P 8th:   J Draper  280 cm

Women’s D&P 11th:  L Waine  4 cm

Supershot 13th:   J Hol  44 cm

Balls to:   34 pts

Full Results

Saturday 3rd February 2024

Men’s Monthly Medal

A Grade Winner:    C Foster  66 nett    2nd:     C Kiayias  67 nett   3rd:   L Skarratts  68 nett

B Grade Winner:     B Fielding  62 nett   2nd:    G Reynolds  63 nett  3rd:   J Willoughby  64 nett

C Grade Winner:     R Hodkinson  57 nett   2nd:     S Oppert  63 nett   3rd:   P Gosling  64 nett

Putting Winner:      S Oppert  23 putts

Best Gross:   C Foster  76

Eagles Nest 3rd:  No Winner

NTP 7th:       C Booth  37 cm   NTP 9th:     M O’Rourke  466 cm

Men’s D&P 8th:       L Skarratts  177 cm

Supershot 13th:     M Rodgers  247 cm

Balls to:    67 nett

Full Results

Medley Stableford

Winner:     S Tinworth  41 pts   2nd:     C Bond (Kiama)  39 pts

Balls to:   33 pts

Full Results

Women’s Stroke

Winner:    E Armstrong  62 nett

Women’s D&P 11th:     A Van Woerkom  68 cm

Balls to:   72 nett

Full Results

Champagne Nine

American Foursomes

Winners:  L Waine & H Wainwright  30.8   Runners Up:  G Bayo & S Karschies  32.7   3rd:  J Kirwan & C Smee  33   4th:  C Walsh & S Prytherch  35.6

Thursday 1st February 2024

Women Vets Stableford and Secret Nine

Winner:    J Strong  37 pts 2nd:  T Watson 36 pts 3rd:  R McKinley 31 pts (c/b)

Secret Nine (2,3,6,9,12,13,14,17,18): T Watson

Balls to: 24 pts

Full Results

Wednesday 31st January 2024

Medley Stableford

Winner:    L Hayward  39 pts (c/b)    2nd:   K Greaves  39 pts    3rd:    J Wasson  37 pts (c/b)   4th:    A Jones  37 pts    5th:   M Bezzant  36 pts (c/b)

NTP 3rd:    M Bezzant  332 cm    7th:     A Humphries  173 cm   9th:    J Neilson  9 cm

D&P 8th:   J Neilson  130 cm

Supershot 13th:      D Piccirillo  152 cm

Balls to:    34 pts

Full Results

Tuesday 30th January 2024

Women’s Stableford

Div 1 Winner:   M Cook  37 pts   Runner Up:   M Farrant  35 pts

Div 2 Winner:   R Sheath  34 pts (c/b)   Runner Up:   S Karschies  34 pts (c/b)

Supershot 13th:   L Kuskey  73 cm

Balls to:    27 pts

Full Results

Monday 29th January 2024

Veterans 2 Person Ambrose

Winners:  B Neilson & R Chilby   58  2nd:  C Leckey & B Jenkins  60.25   3rd:  D Piccirillo & B Aboozaid  62   4th:  I McLean (Links) & B Randall (Links)   62.25   5th:  A Jones & A Morris  62.5

NTP 3rd:    B Neilson  167 cm    7th:     D Watts (Grange)  20 cm   9th:    P Francis  123 cm

Supershot 13th:     B Neilson  66 cm

Best Gross:  B Neilson & R Chilby  65

Balls to:    66.75

Full Results

Sunday 28th January 2024

Mixed 4BBB Stableford

Winners:  R Chilby & T Watson  47 pts

Balls to:  41 pts

Full Results

Saturday 27th January 2024

Memorial Day 4 Person Ambrose

Div 1 Winners:   P Francis, A Bosanquet, J Henderson & N Laman   53.00

Div 2 Winners:   G Bayo, I Kennedy, P Middlebrook & S Karschies   52.125

Balls to:   55.125

Full Results

Champagne Nine

4BBB Stableford

Winners:  M Spencer & P Spencer  29 pts   Runner’s Up:  V O’Brien & L Southwell  24 pts   3rd:  P Wallace & L Taylor  22 pts

Friday 26th January 2024

Australia Day Medley Stableford 

Winner:   B Aboozaid  41 pts   2nd:  L Skarratts   38 pts   3rd:   K O’Rourke  36 pts

Balls to:  33 pts

Full Results

Wednesday 24th January 2024

Medley Stableford

Winner:   M Bezzant  39 pts (c/b)    2nd:   R Poidevin  39 pts    3rd:   N Coffee  39 pts (c/b)   4th:   D White  36 pts (c/b)   5th:   K Hales  36 pts (c/b)

NTP 3rd:   M Perry  173 cm    7th:    R Hewson 0 cm   9th:   K Mann  410 cm

D&P 8th:   J Willoughby  63 cm

Hole in One 7th:  R Hewson

Just Bathrooms Hole in One for January 7th hole:  R Hewson  $40.00

Supershot 13th:     B Neilson  316 cm

Balls to:    32 pts

Full Results

Tuesday 23rd January 2024

Women’s Stableford

Div 1 Winner:   K Gray  37 pts   Runner Up:   P Middlebrook  36 pts

Div 2 Winner:   H Wainwright  30 pts (c/b)   Runner Up:   L Cram  30 pts

Supershot 13th:   D Brand  60 cm

Balls to:   25 pts

Full Results

Monday 22nd January 2024

Veterans Stableford

Div 1 Winner:  I Lewis  35 pts (c/b)    2nd:  H Osman  35 pts (c/b)    3rd:  B Carr  35 pts (c/b)   4th:   J Pringle  35 pts (c/b)   5th:   K Greaves   35 pts

Div 2 Winner:  T Watson  38 pts   2nd:  R Sheath   37 pts    3rd:  T Sense  36 pts (c/b)   4th:  A Carroll  36 pts (c/b)   5th:  P Travers   36 pts

NTP 3rd:  G Goor  600 cm    7th:   B Abooizaid  132 cm   9th:    V Byrnes  254 cm

D&P 8th:   T Reilly  810 cm

Women’s D&P 11th:  No Winner

Supershot 13th:   W Joannou  212 cm

Balls to:   33 pts

Full Results

Saturday 20th January 2024

Medley Stableford in Grades

A Grade Winner:   A Van Woerkom  39 pts    2nd:    D Adams  36 pts(c/b)   3rd:   A Smith  36 pts

B Grade Winner:     H Kaer  34 pts   2nd:   P Hahn  34 pts

C Grade Winner:    L Hodgson  41 pts   2nd:    K Lardner  40 pts (c/b)   3rd:   A Thrower  40 pts (c/b)   4th:  J Brookfield  40 pts

Eagles Nest 3rd:  No Winner

NTP 7th:      L Kent  102 cm   NTP 9th:      P Gosling  63 cm

Men’s D&P 8th:     D Ransom  189 cm

Supershot 13th:    A Smith  213  cm

Balls to:    34 pts

Full Results

Champagne Nine

Stroke

Div 1 Winner:  M Smee  33.5   2nd:  B Costello  35   3rd:  H Wainwright  36   4th:   P Wallace  38

Div 2 Winner:   N Goodwin  35   2nd:  J Kirwan  37.5   3rd:  N Coffee  40   4th:  K Hammond  41

Div 1 D&P:   B Costello   Div 2 D&P:   J Kirwan

Wednesday 17th January 2024

4BBB Stableford – Individual in Conjunction

4BBB Results

Winners:    P Gosling & C Foster  45 pts   2nd:   M Farmilo & J Pringle  44 pts

Balls to:   43 pts

4BBB Full Results

Individual Stableford Results

Winner:  P Gosling  39 pts    2nd:   A Jones  37 pts    3rd:   C Foster  36 pts (c/b)   4th:   R Chilby  36 pts (c/b)   5th:   A Morris  36 pts

NTP 3rd:   A Alhovirta  850 cm    7th:    G Rodgers  159 cm   9th:   T Condon  301 cm

D&P 8th:   L Hayward  140 cm

Supershot 13th:    A Jones  232 cm

Balls to:    34 pts

Stableford Full Results

Tuesday 16th January 2024

Women’s 4BBB Stableford

Winners:  K Gray & R Gregson  41 pts   Runners Up:  P Middlebrook & A Van Woerkom  40 pts

Supershot 13th:  L Kuskey  31 cm

Balls to:   B Costello, M Smith, G Rutledge, H Wainwright, R Jurd & L Kirwan

Saturday 13th January 2024

Medley Stableford

Winner:   K O’Rourke  39 pts (c/b)   2nd:   R Hewson  39 pts   3rd:   D Roberts  38 pts (c/b)   4th:   J Byers (GSC)  38 pts (c/b)   5th:   M O’Rourke  38 pts    6th:   L Skarratts  36 pts   7th:   B Neilson  35 pts (c/b)   8th:  L Kent  35 pts

Eagles Nest 3rd:  No winner

NTP 7th:      B Neilson  50 cm   NTP 9th:      K Bradley  90 cm

Men’s D&P 8th:     B Neilson  100 cm

Supershot 13th:    D Hagger (Emerald Downs GC)  144 cm

Balls to:    31 pts

Full Results

Champagne Nine

3 Person Ambrose

Winners:  J Kirwan, L Kirwan & R Jurd  26.84   Runner’s Up:  M Smee. C Smee & N Keenan  28.08   3rd:  N Coffee, P Wallace & S Prytherch   29.6

Wednesday 10th January 2024

Medley Stableford

A Grade Winner:   A Humphries  37 pts (c/b)   2nd:   B McGlinchey  37 pts   3rd:  D White  36 pts (c/b)   4th:   G Reynolds  36 pts

B Grade Winner:  D Newton  36 pts   2nd:   A Thrower  34 pts   3rd:   L Hanigan  32 pts   4th:   M Smee  31 pts (c/b)

NTP 3rd:  K Holt  590 cm    7th:   R Poidevin  126 cm   9th:   P Garland  98 cm

D&P 8th:   C Leckey  380 cm

Eagle 2nd:  A Humphries

Supershot 13th:   D Adams  265 cm

Balls to:   31 pts

Full Results

Tuesday 9th January 2024

Women’s Stableford

Div 1 Winner:   L Kuskey 35 pts   Runner Up:   A Van Woerkom   34 pts

Div 2 Winner:  H Wainwright  34 pts   Runner Up:   L Stassen  31 pts

Balls to:   25  pts

Full Results

Monday 8th January 2024

Veterans Stableford 

Winner:  K Greaves  43 pts    2nd:  I Lewis  41 pts    3rd:  R Hodkinson  38 pts   4th:  P Allen   36 pts

NTP 3rd:  P Francis  895 cm    7th:   M Farmilo  40 cm   9th:    R Poidevin  216 cm

D&P 8th:   No winner

Women’s D&P 11th:  No Winner

Supershot 13th:   D Watts (Grange GC)  290 cm

Balls to:   33 pts

Full Results

Saturday 6th January 2024

Men’s Monthly Medal

A Grade Winner:   C Foster  63 nett    2nd:    A Ball  65 nett

B Grade Winner:     C Van Woerkom  65 nett (c/b)   2nd:   G Reynolds  65 nett

C Grade Winner:    J Vazzoler  63 nett   2nd:    G Hemus  66 nett (c/b)

Putting Winner:     C Leckey  25 putts (c/b)

Best Gross:  C Foster  74

Eagles Nest 3rd:  No Winner

NTP 7th:      S Vazzoler   31 cm   NTP 9th:     S Townsend  260 cm

Men’s D&P 8th:      D Garcia  157 cm

Supershot 13th:     M O Rourke  130 cm

Balls to:    69 nett

Full Results

Medley Stableford

Winner:    G Rodgers  37 pts (c/b)   2nd:    P Lewis  37 pts   3rd:  J Childs  35 pts (c/b)

Balls to: 32  pts

Full Results

Women’s Stroke

Winner:   E Armstrong  78 nett

Women’s D&P 11th:    E Armstrong  30 cm

Full Results

Champagne Nine

Stableford

Winner:  N Coffee  17 pts (c/b)   Runner Up:  P Middlebrook  17 pts (c/b)   3rd:  H Wainwright  17 pts   4th:  L Kirwan  16 pts (c/b)   5th:  J Kirwan  16 pts

Div 1 D&P 9th:  P Middlebrook   95 cm

Thursday 4th January 2024

Women Veterans Stableford

1st :  J Grey    2nd :  B Costello    3rd :   K Greaves

Balls to : 27 pts

Full Results

Wednesday 3rd January 2024

Drummond Golf Stableford

Drummond Golf Voucher Winner:    W Griffiths  44 pts   2nd:   R Sheehan  38 pts     3rd:   R Hewson  37 pts     4th:  B Neilson  36 pts    5th:  G Goor  35 pts (c/b)   6th:   L Swan 35 pts (c/b)

NTP 3rd:    A Thrower  890 cm    7th:    B Neilson  307 cm   9th:      R Reeves  160 cm

D&P 8th:    C Foster  420 cm

Supershot 13th:    D Piccirillo  154 cm

Balls to:    33 pts

Full Results

Tuesday 2nd January 2024

Women’s Monthly Medal

Div 1 Medal Winner:   P Middlebrook  76 nett   Gross Winner:  E Armstrong  99   Putting Winner:     P Middlebrook  27 putts

Div 2 Medal Winner:    S Walsh  76 nett   Gross Winner:  S Walsh  108    Putting Winner:    J Casey & M Cook  32 putts

Div 3 Medal Winner:     L Swan  74 nett   Gross Winner:   L Swan  120  Putting Winner:    R Sheath  32 putts

Full Results

Stroke Results

Winner:   L Swan  74 nett  Runner Up:  S Walsh  76 nett

Full Results

Supershot 13th:    S Walsh  35 cm

Women’s Stableford

Winner:  R Jurd  27 pts

Balls to:  L Cram  22 pts

Full Results

Monday 1st January 2024

New Years Day Medley Stableford

Winner:  R Chilby  35 pts (c/b)    2nd:    P Hughes 35 pts    3rd:   G Quigg  33 pts (c/b)   4th:   K Greaves  33 pts (c/b)

Balls to:  28 pts

Full Results

Saturday 30th December 2023

Modified 666 Stableford – 4 Players

Winners:   S Young, V Byrnes, D Garcia & A Ball   105 pts   2nd:   S Lacey, G Brickell, G Quigg & M Ross  101 pts

Eagles Nest 3rd:   No Winner

NTP 7th:    D Perry  25 cm   9th:   L Miners  231 cm

D&P 8th:   M Tedeschi  29 cm

Women’s D&P 11th:    No Winner

Supershot 13th:   J Henry  341 cm

Balls to:   97 pts

Full Results

3 Player Winners:   B Rimmer, M Harrison & C Bartkowiak   92 pts

2 Player Winners:   G Hayward (Links SC) & L Hayward  64 pts

Wednesday 27th December 2023

Medley Stableford

Winner:  R Hewson  36 pts    2nd:    M Fisher  35 pts    3rd:   B Neilson  33 pts (c/b)   4th:   G Harman  32 pts (c/b)

NTP 3rd:  L Hayward 565 cm    7th:  R Hewson 206 cm   9th:  G Gibson (Links SC)  244 cm

D&P 8th:  A Humphries  122 cm

Supershot 13th:  B Neilson  163 cm

Balls to:  29 pts

Full Results

Saturday 23rd December 2023

Medley Stableford

Winner:   C Kiayias  39 pts   2nd:   C Leckey  37 pts (c/b)  3rd:   P Henderson  37 pts   4th:  P Lewis  36 pts (c/b)   5th:    G Quigg  36 pts   6th:  A Van Woerkom  35 pts (c/b)   7th:   L Fogarty  35 pts (c/b)

Eagles Nest 3rd:   No Winner

NTP 7th:   C Rodgers  18.5 cm   9th:   J Anthony  262cm

D&P 8th:    N Laman  128 cm

Women’s D&P 11th:   A Van Woerkom  15 cm

Supershot 13th:  M Harrison  22 cm

Balls to:    32 pts

Full Results

Tuesday 19th December 2023

Women’s Stableford

Winner:  N Coffee   40 pts   Runner Up:   J Grey   39 pts

Supershot 13th:   C Smee   70cm

Balls to:  30 pts

Full Results

Monday 18th December 2023

Veterans Stableford – Hams Day

Div 1 Winner:  I Lewis  39 pts    2nd:  B Byers  38 pts    3rd:  B Neilson  36 pts (c/b)

Div 2 Winner:  W Perry  41 pts   2nd:   D Newton  38 pts (c/b)   3rd:  M Farmilo  38 pts (c/b)

NTP 3rd:  I Lewis  374 cm    7th:   G Wells  48 cm   9th:    K Holt  152 cm

D&P 8th:   P Francis  98 cm

Women’s D&P 11th:  G Rutledge  59 cm

Supershot 13th:    S Clough (Lismore GC)  280 cm

Balls to:   33 pts

Full Results

Saturday 16th December 2023

Men’s Monthly Medal 

A Grade Winner:    A Smith  66 nett (c/b)   2nd:   C Foster  66 nett

B Grade Winner:    B Reid  66 nett (c/b)   2nd:   P Adams  66 nett

C Grade Winner:   M Rodgers  61 nett   2nd:   L Fogarty  66 nett

Putting Winner:    M Tedeschi  24 putts

Best Gross:  D Garcia  74

Eagles Nest 3rd:  G Carroll  33 cm  (33 Balls)

NTP 7th:       M Tedeschi  224 cm

Men’s D&P 8th:     M Tedeschi  56 cm

Supershot 13th:     B Byers  274 cm

Balls to:     68 nett

Full Results

Medley Stableford

Winner:   P Wheatley  39 pts   2nd:   R Gregson  38 pts

Women’s D&P 11th:    J Anderson  20 cm

NTP 9th:     J Aboozaid  270 cm

Balls to:    32 pts

Full Results

Champagne Nine

3 Person Ambrose

Winners:   M Smee, N Coffee & T Watson  27.333  2nd:  P Thompson, H Wainwright & G Rogers  28

Wednesday 13th December 2023

Medley Stableford inc Just Bathrooms Mystery Nine

Winner:    B Neilson  40 pts    2nd:    A Humphries  39 pts    3rd:   P Allen  38 pts (c/b)   4th:    E Nyholm  38 pts    5th:  P Thompson  36 pts

NTP 3rd:   A Humphries  190 cm    7th:   A Thrower  105 cm   9th: No Winner

D&P 8th:   B Neilson  277 cm

Just Bathrooms Mystery Nine (2,4,6,8,9,11,13,15,17)    E Nyholm  20 pts

Supershot 13th:    P Allen  9 cm

Balls to:    32 pts

Full Results

Tuesday 12th December 2023

Women’s 3 Person Hartball

Winners:  M Farrant, B Costello & N Coffee  48.5   Runner’s Up:  P Middlebrook, S Karschies & C Smee   50.5   3rd:  T Watson, K Greaves  A Van Woerkom  50.9

Nearest to Santa Clause 4th:  S Karschies

Balls to:  52.34

Ladies Presentation

Most Improved:  T Watson

Gobbler Winners:  J O’Brien, S Walsh, M Smith, H Wainwright & S Karschies

Eclectic Winners:  A Van Woerkom, J Grey & R Sheath

Birdie Winners:  A Van Woerkom, L Kuskey & R Sheath

Monday 11th December 2023

Veterans Stableford

Div 1 Winner:  C Foster  39 pts (c/b)    2nd:  B Byers  39 pts    3rd:  R Poidevin  37 pts   4th:  G Reynolds  36 pts

Div 2 Winner:  R Hellmund  40 pts   2nd:   P Travers  37 pts   3rd:  P Garland  36 pts    4th:  W Perry  35 pts (c/b)

NTP 3rd:  M Bezzant  675 cm    7th:   A Thomas  313 cm   9th:    B Neilson  430 cm

D&P 8th:    No Winner

Women’s D&P 11th:  R Gregson  163 cm

Eagle 6th:  C Foster

Supershot 13th:    J Pringle  35 cm

Balls to:   33 pts

Full Results

Saturday 9th December 2023

Men’s Stableford – Hams Day

A Grade Winner:   J McIntosh  36 pts (c/b) – 1/2 Ham  2nd:   M Perry  36 pts (c/b) – Turkey Breast   3rd:   L Skarratts  36 pts – easy carve leg Ham

B Grade Winner:   L Miners  44 pts – 1/2 Ham   2nd:   S Lacey  36 pts (c/b) – Turkey Breast  3rd:   J Draper  36 pts (c/b) – easy carve leg Ham

C Grade Winner:  E Crowe  38 pts – 1/2 Ham   2nd:   J Spears  37 pts (c/b) – Turkey Breast  3rd:   V Byrnes  37 pts – easy carve leg Ham

Congratulations.  All the above winners need to arrange pickup at the club at 11 am next Tuesday.

Eagles Nest 3rd:   No Winner

NTP 9th:  L Miners  64 cm

D&P 8th:    N Laman  125 cm

Supershot 13th: P Hackett 298 cm

Balls to:   34pts

Full Results

Medley Stableford

Winner:   C Xavier (Breakers)  35 pts

NTP 7th:   D Chatillon (NTPGC)

Women’s D&P 11th:   No Winner

Balls to:   33 pts

Full Results

Champagne Nine

Stroke

Winner:  G Bayo   16.666   Runner Up:  C Smee   17.333   Equal 3rd:  P Wallace, S Carter & N Coffee   17.666

D&P:  C Smee   135 cm

Thursday 7th December 2023

Women Veterans Hams Day

Stableford

Ham Winners:  J Grey  35 pts,  R Gregson 34 pts

1st: A Van Woerkom 33 pts   2nd: P Middlebrook  32 pts (c/b)  3rd: R Sheath 32 pts

Balls to: 30 pts

Full Results

Wednesday 6th December 2023

Drummond Golf Stableford

Drummond Golf Voucher Winner:   S Seveque  39 pts   2nd:   K Mungovan  38 pts     3rd:      A Alhovirta  36 pts (c/b)     4th:     P Wallace  36 pts    5th:    I Baraldi  35 pts (c/b)   6th:  D Ransom  35 pts

NTP 3rd:   K Mann  445 cm    7th:     J Anthony  256 cm   9th:     P Henderson  129 cm

D&P 8th:   P Rodgers  194 cm

Supershot 13th:      L Skarratts  272 cm

Balls to:    32 pts

Full Results

Tuesday 5th December 2023

Women’s Monthly Medal

Div 1 Medal Winner:   J Anderson  77 nett   Gross Winner:  J O’Brien  101     Putting Winner:     J O’Brien  25 putts

Div 2 Medal Winner:    M Cook  72 nett   Gross Winner:  M Cook   103    Putting Winner:    M Smith  26 putts

Div 3 Medal Winner:     R Sheath  74 nett   Gross Winner:   R Sheath  125  Putting Winner:    G Thompson  33 putts

Full Results

Stroke Results

 Div 1 Winner:  M Cook  72 nett    Runner Up:   M Smith  77  nett (c/b)

Supershot 13th:    M Cook  190 cm

Balls to:   78 nett

Full Results

Monday 4th December 2023

Veterans Stableford

Winner:  J Cashmore  40 pts  2nd:  D Newton 39 pts  3rd:  R Poidevin 37 pts  4th:  G Eagleton 36 pts (c/b)  5th:  C Booth 36 pts (c/b)   6th:  C Foster 36 pts (c/b)

NTP 3rd:  C Leckey  272 cm   7th:  P Francis  211 cm   9th:  P Hahn  92cm

D&P 8th:  P Hahn  3cm

Balls to: 34 pts A Morris, T Reilly, L Skarratts, P Hahn, C Leckey, A Parr, M Garratt & G Brickell

Saturday 2nd December 2023

Medley Stableford

Winner:   P Francis   2nd:   A Smith   3rd:   P Rodgers   4th:   S Lacey

Eagles Nest 3rd:   No Winner

NTP 7th:   A Van Woerkom   74 cm   9th:  G Brickell  81 cm

D&P 8th:   K Van Woerkom  80 cm

Balls to:  A Van Woerkom, P Gosling, P Adams, R Hewson, W Griffiths, L Skarratts, P Hahn, L Miners, M Ross & I Kennedy

Champagne Nine

Hams Day Stableford

Div 1 Winner:  G Bayo   18 pts

Div 2 Winner:   V O’Brien   18 pts

Div 3 Winner:   R Jurd   18 pts

Sunday 26th November 2023

Mixed 4BBB Stableford

Full Results

Saturday 25th November 2023

Mens Fourball Matchplay Final: Peter Francis & Noel Laman defeated Peter Munro & Ron Hewson on the 19th.

4 Person Ambrose

Div 1 Winners:   G Reynolds, P Henderson, G Hemus, & B Feilding  49.875

Div 2 Winners:   G Bayo, S Karschies, S Kennedy & R Kennedy  47.375

Eagles Nest 3rd:   No Winner

NTP 7th:       D Newton  117 cm   9th:   P Henderson  121 cm

Supershot 13th:    P Rodgers  233 cm

Balls to:    52.75

Winners of tickets to the 2023 ISPS HANDA AUS OPEN:  A & C Van Woerkom, B McGlinchey & G Carroll

Full Results

Wednesday 22nd November 2023

Medley Stroke

Winner:   D White 62 nett (c/b)   2nd:   K Mann  62 nett    3rd:     C Hodkinson  65 nett (c/b)    4th:    G Eagleton  65 nett (c/b)    5th:   G Goor  65 nett

NTP 3rd: B Carr  246 cm    7th:    C Leckie  70 cm   9th:    R Poidevin  330 cm

D&P 8th:   C Leckey  216 cm

Eagle 12th:  A Humphries

Supershot 13th:     G Eagleton  176 cm

Balls to:    68 nett

Full Results

Tuesday 21st November 2023

Women’s Stableford – Xmas Hams Day

Div 1 Winner:   L Armstrong  37 pts (c/b)   2nd:   M Farrant  37 pts

Div 2 Winner:   K Oborn  35 pts (c/b)   2nd:   S Walsh  35 pts

Div 3 Winner:   H Wainwright  35 pts   2nd:   L Stassen  34 pts (c/b)

NTP Div 1 9th:  J Anderson

D&P Div2 11th:  R McKinley

D&P Div 3  3rd:  L Southwell

Supershot 13th:  K Brennan  148 cm

Balls to:  35 pts

Full Results

Monday 20th November 2023

Veterans 2 Person Ambrose

Winners:  N Cox & L Skarratts  58.5   2nd:  P Francis & B Byers   60.5   3rd:  J Draper & G Wells  60.75

NTP 3rd:  No Winner   7th:  A Thrower  66 cm   9th:  C Foster  180 cm

Supershot 13th:  C Leckey  77 cm

Balls to:  64.25

Full Results

Saturday 18th November 2023

Medley Stableford

Winner:    J Henry  39 pts (c/b)    2nd:    J Anthony  39 pts (c/b)     3rd:  S Oppert  39 pts  4th:  L Hodgson  38 pts (c/b)    5th:  M Tedeschi  38 pts   6th:   J Neilson  37 pts (c/b)   7th:   P Hughes  37 pts (c/b)

Eagles Nest 3rd:   No Winner

NTP 7th:       R Poidevin  87 cm   9th:   G Boxsell  128 cm

D&P 8th:     M Tedeschi  186 cm

Women’s D&P 11th:   L Waine  90 cm

Supershot 13th:     R Chilby  179 cm

Balls to:    35 pts

Full Results

Champagne Nine Stableford

Winners:  S McArthur & B Costello  21 pts   Runners Up:  C Marehan & K Hammond  19 pts   3rd:  S Cater & C Smee  17 pts

Div 1 D&P:  P Middlebrook   2 cm

Wednesday 15th November 2023

Medley Stableford inc JB Mystery Nine

Winner:   D Perry  41 pts    2nd:   G King  40 pts    3rd:  P Lewis 39 pts   4th:   G Goor 38 pts    5th:  W Perry  37 pts (c/b)

NTP 3rd:  D Curran  455 cm    7th:    G McKay (Links)  247 cm   9th:   G Goor  655 cm

D&P 8th:   K Van Woerkom  290 cm

Eagle 5th:   C Leckey

Just Bathrooms Mystery Nine (1,3,6,9,10,11,12,15,18)   P Lewis  22 pts

Supershot 13th:   A Van Woerkom  120 cm

Balls to:     33 pts

Full Results

Tuesday 14th November 2023

Women’s Monthly Medal

Gold Medal Playoff

Div 1 Medal Winner:  L Kuskey  69 nett   Gross Winner:     A Van Woerkom  94   Putting Winner:     L Kuskey  27 putts

Div 2 Medal Winner:   R Gregson  73 nett   Gross Winner:  R Gregson  104    Putting Winner:   S Walsh  31 putts

Div 3 Medal Winner:   R Sheath  69  nett   Gross Winner: R Sheath  111  Putting Winner:    R Sheath  31 putts

Full Results

Div 1 Gold Medal Winner:  J Anderson  75 nett

Div 2 Gold Medal Winner:  L Kuskey  69 nett

Div 3 Gold Medal Winner:  R Sheath  69 nett

Stroke Results

Div 1 Winner:  L Kuskey  69 nett (c/b)   Runner Up:   R Sheath  69 nett

Supershot 13th:   L Kuskey  23 cm

Balls to:  75 nett

Full Results

Women’s Stableford

Winner:    L Stassen  31 pts

Balls to:  23 pts

Full Results

Monday 13th November 2023

Veterans Stableford

Div 1 Winner:  C Foster  38 pts    2nd:  R Hewson  36 pts (c/b)   3rd:  P Hahn  36 pts   4th:  K Cougar (Grange GC)  35 pts (c/b)

Div 2 Winner:  A Carroll  45 pts   2nd: A Francey (Links)  44 pts   3rd:  M Bezzant  35 pts (c/b)   4th:  M Garratt  35 pts

NTP 3rd:  P Francis  950 cm    7th:   B Neilson  141 cm   9th:    P Hahn  158 cm

D&P 8th:    W Joannou  575 cm

Women’s D&P 11th:  No Winner

Supershot 13th:    K Greaves  581 cm

Balls to:   32 pts

Full Results

Saturday 11th November 2023

Medley Stableford in Grades

A Grade Winner:   C Kiayias  40 pts (c/b)   2nd:  L Skarratts  40 pts    3rd:   J McIntosh  34 pts (c/b)

B Grade Winner:  J Henry  37 pts (c/b)  2nd:  H Kaer  37 pts   3rd:   W Joannou  36 pts (c/b)

C Grade Winner:  K O’Rourke  40 pts  2nd:  I Kennedy  39 pts (c/b)   3rd:   P Wheatley  39 pts

Eagles Nest 3rd:  No Winner

NTP 7th:     G Reynolds  75 cm   9th:     D Adams  95 cm

Men’s D&P 8th:    K Van Woerkom  215 cm

Women’s D&P 11th:  J Anderson  118 cm

Supershot 13th:    D Adams  235 cm

Balls to:    34 pts

Full Results

Champagne Nine

Odds & Evens

Winners:  Ruth Jurd & Greg Jurd    Runner’s Up:  C Smee & P Thompson

Wednesday 8th November 2023

Medley Stableford

Winner:   J Neilson  43 pts   2nd:   M Tedeschi  42 pts     3rd:     L Skarratts  41 pts     4th:    J Anthony  38 pts (c/b)    5th:   G Goor  38 pts

NTP 3rd: A Alhovirta  258 cm    7th:    M Fisher  55 cm   9th:    M Bezzant  264 cm

D&P 8th:    T Reilly  78 cm

Supershot 13th:     R Chilby  317 cm

Balls to:    35 pts

Full Results

Tuesday 7th November 2023

Women’s Canadian Foursomes

Winners:  K Brennan & S Karschies  69    Runner’s Up:  B Costello & A Van Woerkom  71.5

Ball Winners: H Wainwright; P Middlebrook; M Farrant; J Burke; L Waine; G Rutledge.

Monday 6th November 2023

Veterans Stableford

Div 1 Winner:  A Parr  39 pts (c/b)   2nd:  P Hahn  39 pts   3rd:  G McKay (The Links)  36 pts

Div 2 Winner:  P Thompson  41 pts   2nd:  J Cashmore  38 pts   3rd:  W Perry  35 pts (c/b)

NTP 3rd:  G McKay (The Links)  375 cm    7th:   N Cox  222 cm   9th:    G Eagleton  338 cm

D&P 8th:    K Holt  110 cm

Women’s D&P 11th:  K Greaves  264 cm

Supershot 13th:    A Morris  193 cm

Balls to:   32 pts

Full Results

Saturday 4th November 2023

Men’s Monthly Medal / Gold Medal

A Grade Winner:   C Leckey  60 nett   2nd:  D Garcia  62 nett

B Grade Winner:   C Van Woerkom  65 nett   2nd:   M Ross  66 nett (c/b)

C Grade Winner:  P Adams  63 nett   2nd:  A Wight  66 nett

Putting Winner:   D Garcia  22 putts

Eagle 12th:   A Ball

Best Gross:  D Garcia  70

Gold Medal Winners for 2023

A Grade:   D Garcia  62 nett

B Grade:   M Ross  66 nett

C Grade:   A Wight  66 nett

2023 Golden Putter:   David Garcia  22 putts

Eagles Nest 3rd:  No Winner

NTP 7th:      S Townsend  240 cm   9th:    C Leckey  375 cm

Men’s D&P 8th:     J Anthony  265cm

Supershot 13th:    C Leckey  73 cm

Balls to:    69 nett

Full Results

Women’s Stroke

Winner:   A Van Woerkom  71 nett

Women’s D&P 11th:   No Winner

Full Results

Medley Stableford

Winner:  D Crockford  42 pts

Balls to:   33 pts

Full Results

Champagne Nine

Canadian Foursomes

Winners:  M Smee & C Smee  32.7   2nd:  T Day & C Morgan  35

Thursday 2nd November 2023

Women’s Veterans 3 Person Ambrose

Winners:  A Van Woerkom, K Greaves & T Watson  62   Runner’s Up:  M Smith, H Wainwright & P Middlebrook  62.333

Balls to:  64.833

Full Results

Wednesday 1st November 2023

Drummond Golf Stableford

AMCR  67   AWCR  72

Winner:   P Hahn  41 pts   2nd:   N Bampton  40  pts     3rd:     J Pringle  38 pts (c/b)     4th:    M Fisher  38 pts    5th:   D Piccirillo  37 pts (c/b)

NTP 3rd:  B Byers  530 cm    7th:    G Goor  89 cm   9th:    T Reilly  173 cm

D&P 8th:    J Pringle  328 cm

Eagle 12th:  D Adams

Supershot 13th:     P Hahn  297 cm

Balls to:    34 pts

Full Results

Tuesday 31st October 2023

Women’s Stableford 

AWCR 72

Div 1 Winner:   L Waine  34 pts (c/b)  Runner Up:    K Brennan  34 pts (c/b)

Div 2 Winner:   K Oborn  36 pts    Runner Up:   C Smee  30 pts

Div 1 NTP 9th:  No Winner

Div 2 D&P 11th:  C Legge (Drawn)

Div 3 D&P 3rd:  G Thompson

Supershot 13th: L Waine  155 cm

Balls to:   29 pts

Full Results

Monday 30th October 2023

Veterans Stableford

AMCR  67   AWCR  72

Winner:     C Foster  38 pts   2nd:    J Draper  37 pts (c/b)    3rd:    P Hahn  37 pts     4th:    I Lewis  36 pts    5th:   B Neilson  35 pts

NTP 3rd:   No Winner    7th:    G Goor  68 cm   9th:    G Eagleton  370 cm

D&P 8th:    W Joannou  890 cm

Women’s D&P 11th:   T Watson  475 cm

Supershot 13th:     G Eagleton  656 cm

Balls to:   31 pts

Full Results

Sunday 29th October 2023

Mixed 2B Aggregate Stableford

AMCR  67   AWCR  72

Winners:  M Smee & C Smee  72   2nd:  L Kent & L Kirwan  66

Balls to:  64

Full Results

Saturday 28th October 2023

Men’s Foursomes Championships

AMCR   69   AWCR  73

Men’s Foursomes Club Champions:    P Francis & N Laman  78 Gross

Nett Competition

Winners:  P Francis & N Laman  64 nett   2nd:  R Franciskovic & P Hackett  65.5 nett   3rd:  L Kent & L Skarratts  67 nett (c/b)

Balls to:  69 nett

Full Gross Results

Full Results

Stableford Results

Winner:  B Rimmer   42 pts   2nd:  B Bennett  39 pts   3rd:  J Mason   37 pts

Womens D&P 11th:  L Knight   138 ck

Balls to:  35 pts

Full Results

Champagne Nine

Stroke

Div 1 Winner:  D Crockford  26.5   2nd:  P Wallace  35.5 (c/b)   3rd:  G Bayo  35.5

Div 2 Winner:  J Kirwan  34.5   2nd:  N Coffee  36.5 (c/b)   3rd:  B Tunbridge   36.5

Div 1 D&P:  C Smee   69 cm

Div 23 D&P:  B Tunbridge  177 cm

Wednesday 25th October 2023

Medley Stableford inc a 2B Multiplier

AMCR   67   AWCR 72

Stableford Results

 Winner:    P Rodgers  41 pts   2nd:    D Piccirillo  40 pts    3rd:   G Eagleton  38 pts (c/b)    4th:   A Jones  38 pts (c/b)   5th:   J Wasson  38 pts

NTP 3rd:  I Kennedy  149 cm    7th:    M Fuller (The Links)  262 cm   9th:    J Anthony  105 cm

D&P 8th:    B Neilson  140 cm

Supershot 13th:    D Piccirillo  378 cm

Balls to:   35 pts

Full Results

2B Multiplier Results

Winners:  C Smee & P Thompson  77 pts   2nd:  A Van Woerkom & K Van Woerkom (GA Provisional)  75 pts (c/b)   3rd:  P Rodgers & R Hewson  75 pts

Balls to:  69 pts

Full Results

Tuesday 24th October 2023

Womens 3,2,1 Countdown

Winners :    G Thompson, L Kuskey, S Paul 77 pts
Runners up:   R Gregson, B Costello, R McKinley  74 pts
Balls to:   M Cook, T Watson, J Anderson, L Waine, S Walsh, J O’Brien
NTPs: J O’Brien, T Watson, G Thompson

Super Shot: T Watson 20cm

Monday 23rd October 2023

Veterans Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Div 1 Winner:   W Perry  40 pts   2nd:   B Michie (The Links)  39 pts    3rd:  C Leckey  36 pts (c/b)    4th:  N Cox  36 pts (c/b)   5th:  C Booth  36 pts (c/b)

NTP 3rd:  R Poidevin  310 cm    7th: H Osman  331 cm   9th:  A Jones  235 cm

D&P 8th:   T Bartle  535 cm

Women’s D&P 11th: N Coffee  270 cm

Supershot 13th:   J Keeling  729 cm

Balls to:    32 pts

Full Results

Saturday 21st October 2023

Medley 4BBB Stableford

AMCR   67   AWCR  72

Winners:  B Reid & W Reid  49 pts   2nd: S Townsend & D Ransom  48 pts   3rd:  D White & B White  47 pts   4th:  K Greaves & B Holloway (Tall Trees)  46 pts   5th:  J Anthony & S Rippon  45 pts (c/b)   6th:  P Hackett & R Franciskovic  45 pts (c/b)

Eagles Nest 3rd:  No Winner

NTP 7th:      W Reid  55 cm   9th:    J Anthony  150 cm

D&P 8th:    J Neilson  46 cm

Women’s D&P 11th:  No Winner

Supershot 13th:   M Bezzant  240 cm

Balls to:    42 pts

Champagne Nine

Coloured Ball

Winners:  S Kennedy, R Kennedy. S Karschies & S Paul  40 pts   2nd:  M Smee, C Smee & G Rogeria

Div 1 D&P:  S Kennedy  40 cm

Div 2 D&P:  N Coffee  140cm

Wednesday 18th October 2023

Medley Stableford inc Just Bathrooms Mystery Nine

AMCR   67   AWCR  72

Winner:   R Poidevin  39 pts (c/b)    2nd:   A Alhovirta  39 pts (c/b)    3rd:  G Harman  39 pts   4th:   I Lewis  38 pts (c/b)   5th:  M Bezzant  38 pts

NTP 3rd:   P Henderson   124 cm    7th:    M Fuller (Links)  200 cm   9th:   A Morris  60 cm

D&P 8th:   R Hewson  76 cm

Just Bathrooms Mystery Nine (2,4,6,8,10,12,14,16,18)   A Parr  20 pts (c/b)

Supershot 13th:   A Parr  171 cm

Balls to:     32 pts

Full Results

Tuesday 17th October 2023

Community Cancer Link Charity Day

3 Person Ambrose

Winners:  S Paul, M Liebrand & K Morrison  61.84   2nd: C Burcher, M Lavery & S Sutherland  63.16   3rd:  K Voisey – Youldon, L Scott & S Bobo  63.3   4th:  D Byrne, J McGuffie & F James  64.3   5th:  K Crawford, J Short & L Waine  65.16   6th:  J Casey, L Watts & M Rodgers  66.33   7th:  W Carlile, P Middlebrook & C Smee  66.8   8th:  P Swan, J Piper & J Grey  67.67   9th:  J Hogben, L Williams & C Corr  67.67

Longest Drive Div 1:  J Fleming   Div 2:  J Grey   Div 3:  C Burcher

Straightest Drive Div 1:  J Anderson   Div 2:  L Williams   Div 3:  L Cram

Monday 16th October 2023

Veterans Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Div 1 Winner:   J Cashmore  39 pts   2nd:   R Gregson  38 pts (c/b)   3rd:  P Garland  38 pts    4th:  A Jones  37 pts (c/b)   5th:  C Foster  37 pts   6th:  B Byers  36 pts

NTP 3rd:  T Reilly  180 cm    7th: R Sheehan  248 cm   9th:  N Laman  580 cm

D&P 8th:   D Watts (the Grange)  315 cm

Women’s D&P 11th:  R Gregson  400 cm

Supershot 13th:   D Watts (the Grange)  140 cm

Balls to:    33 pts

Full Results

Saturday 14th October 2023

Medley Stableford in Grades

AMCR   67   AWCR  72

A Grade Winner:     J Neilson  36 pts (c/b)  2nd:   D White  36 pts   3rd:  J Willoughby  35 pts

B Grade Winner:    B Reid  41 pts   2nd:    A Ransom  38 pts   3rd:  A Morris  37 pts

C Grade Winner:    L Hanigan  41 pts (c/b)   2nd:   S Kennedy  41 pts   3rd:  L Waine  40 pts

Eagles Nest 3rd:  No Winner

NTP 7th:       R Franciskovic  263 cm   9th:    P Gosling  210 cm

D&P 8th:   M Tedeschi  23 cm

Women’s D&P 11th:  K Lardner  107 cm

Supershot 13th:    J Anderson  140 cm

Balls to:    35 pts

Full Results

Champagne Nine

Medley Stableford

Div 1 Winner:  C Smee  19 pts   2nd:  L Kirwan  16 pts (c/b)   3rd:  S Paul  16 pts (c/b)  4th:  T Watson  16 pts

Div 2 Winner:  M McNeary  22 pts   2nd:  S Carter  20 pts (c/b)   3rd:  N Coffee  20 pts   4th:  L Wardle  16 pts

Div 1 D&P:  M Smee  39 cm

Div 2 D&P:  G Regena  232 cm

Kingsford Nine

Winners:  P Middlebrook and R Phillis

Wednesday 11th October 2023

Medley Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Winner:   A Morris  41 pts    2nd:   B Carr  40 pts   3rd:   L Fogarty 39 pts    4th:   R Chilby  38 pts    5th:  M Smee  37 pts (c/b)

NTP 3rd:  K Mann  125 cm    7th:   B Neilson  97 cm   9th:   J Hol (Kiama GC)  48 cm

D&P 8th:    B Neilson  144 cm

Supershot 13th:    C Leckey  134 cm

Balls to:    35 pts

Full Results

Eclectic Update as at 11 October 2023

Tuesday 10th October 2023

Women’s Stableford inc Secret Nine

AWCR 72

Div 1 Winner:   R Gregson  35 pts   Runner Up:   L Kuskey  34 pts (c/b)

Div 2 Winner:  H Wainwright  39 pts (c/b)   Runner Up:   S Karschies  39 pts

Div 1 NTP 9th:  J O’Brien

Div 2 D&P 11th:  R McKinley

Div 3 D&P 3rd:  No Winner

Supershot 13th:  H Wainwright  24 cm

Secret Nine Winners: A Young, B Costello, L Southwell. L Cram, S Dixon, K Oborn, S Walsh, C Legge, J Short, T Watson, S Paul, N Coffee.

Full Results

Monday 9th October 2023

Veterans Stableford

Division 1

1st:   G Goor 39 pts    2nd:  P Hackett   36 pts  (c/b)   3rd:  D Piccirillo  36 pts (c/b)     4th:  B Neilson   36 pts    5th:  T Reilly 35 pts

Division 2

1st:  P Garland 40 pts    2nd:  P Gosling   38 pts     3rd:  G Rutledge  37 pts (c/b)     4th:   P Thompson  37 pts (c/b)   5th:  C Costello 37 pts

NTP 3rd:  R Hewson    7th:   R Poidevin    9th:  J Clune (LSC)

Women’s D&P 11th:  G Rutledge

D&P 8th:     R Parnell  252 cm

Supershot 13th:     A Jones  159 cm

Balls to:   32pts

Full Results

Saturday 7th October 2023

Men’s Monthly Medal

AMCR   69   AWCR  73

A Grade Winner:     M Perry  63 nett   2nd:    C Foster  68 nett (c/b)

B Grade Winner:    R Poidevin  61 nett   2nd:    C Van Woerkom  62 nett

C Grade Winner:    A Wight  64 nett   2nd:   M Garratt  66 nett (c/b)

Best Gross:   M Perry  73

Eagles Nest 3rd:  No Winner

NTP 7th:       N Laman  73 cm   9th:    S Rippon  310 cm

D&P 8th:      W Griffiths  222 cm

Putting Winner:    R Anderson  22 putts

Supershot 13th:    C Rodgers  215 cm

Balls to:    69 nett

Full Results

Women’s Stroke

Winner:   A Van Woerkom  71 nett

Women’s D&P 11th:   J Anderson  87 cm

Full Results

Medley Stableford

Winner:    E Nyholm  38 pts (c/b)   2nd:   D Perry  38 pts

Balls to:   34 pts

Full Results

Champagne Nine

Hartball

Winners:  S Paul, L Southwell, S Pinfold & G Rogena  31.56   Runner’s Up:  J Grey, T Pratt & N Pratt  31.58   3rd:  L Kirwan, C Smee, J Kirwan & N Coffee  31.875

Thursday 5th October 2023

Women Veterans Stableford

Winner: B Costello  36 pts  2nd: R McKinley  32 pts (c/b)  3rd: K Greaves 32pts

Balls to: 29

Full Results

Wednesday 4th October 2023

AWCR 72

Drummond Golf Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Drummond Golf Voucher Winner:   J Neilson 41 pts    2nd:    M Garratt 39 pts     3rd:  L Skarratts  38 pts (c/b)     4th:   E Nyholm  38 pts (c/b)    5th:    B Reid  38 pts (c/b)

NTP 3rd:  L Skarratts  322 cm    7th:   T Ashby  87 cm   9th:   M Farmilo  188 cm

D&P 8th:    B Neilson  103 cm

Supershot 13th:    A Alhovirta  85 cm

Eagle 5th:  R Hewson

Balls to:    35 pts

Full Results

Tuesday 3rd October 2023

Women’s Monthly Medal

AWCR 73

Div 1 Medal Winner:  J Anderson  65 nett   Gross Winner:     J Anderson  92   Putting Winner:    P Middlebrook  27 putts

Div 2 Medal Winner:   S Walsh  72 nett   Gross Winner:  L Waine  104    Putting Winner:  L Waine  30 putts

Div 3 Medal Winner:   L Kirwan  70  nett   Gross Winner:  L Kirwan  111   Putting Winner:   C Smee  30 putts

Full Results

Stroke Results

Div 1 Winner:  J Anderson  65 nett   Runner Up:  S Walsh  72 nett (c/b)

Div 2 Winner:   L Kirwan  70 nett   Runner Up: S Paul  75 nett

Supershot 13th:  J O’Brien  0 cm

Full Results

Women’s Stableford

Winner:    L Cram  27 pts

Full Results

Monday 2nd October 2023

Labour Day Medley Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Winner:    A Barkeit  43 pts (c/b)    2nd:  R Chilby  43 pts   3rd:   G Reid  42 pts   4th:   G Goor  38 pts (c/b)   5th:  A Thomas  38 pts

Balls to:     34 pts

Full Results

Saturday 30th September 2023

Jamberoo Open Ambrose Championships Sponsored by Oaks Automotive

Par 67 – Blue Course

Gross Winners:   G Phillipson, J Phillipson, J Bond & J Kessell   57

Nett Winners:   D Crockford, W Crockford, L Crockford & M Levi  47.5

Div 1 Nett Winners: P Francis A Bosanquet, E Armstrong & D Adams  51.75   2nd:  J Neilson, I Lewis, R Poidevin & M Emmett  52.375   3rd:   L Hayward, J McIntosh, B Smith & S Rippon  53.5

Div 2 Nett Winners: A Norris, M Rodgers, K Lardner & J Spears  53.125   2nd:   B Reid, M Smee, L Knight & P Wallace   54.5   3rd:  N Smith, C Flanagan, A Seedhouse & W McPhan   54.75

Eagles Nest 3rd:   J Neilson  88 cm (36 Balls)

NTP 7th:       C Van Woerkom  237 cm   9th:     A Bosanquet  126 cm   15th:   J McIntosh  190 cm

Supershot 13th:    K Bradley  196 cm

Full Results

Champagne Nine

Texas Stableford

Winners:  G Thompson, B Tunbridge & M McNeary   48   Runners Up:   C Prytherch, C Smee & H Wainwright   45

Wednesday 27th September 2023

Medley Stableford inc 4BBB Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Stableford Results

Winner:    J Pringle  41 pts    2nd:  A Thrower  40 pts(c/b)   3rd:   K Mann  40 pts   4th:   P Henderson  39 pts (c/b)   5th:  J Neilson  39 pts

NTP 3rd:  D White  335 cm    7th:   K Mann  162 cm   9th:  M Hoy  14 cm

D&P 8th:    J Neilson  106 cm

Supershot 13th:    K Holt  24 cm

Balls to:     36 pts

Full Results

4BBB Results

Winners:    J Anthony & C Cuthbertson  46 pts (c/b)   2nd:   R Chilby & J Neilson  46 pts (c/b)

Balls to:   45 pts

Full Results

Tuesday 26th September 2023

Women’s Stableford

AWCR 72

Div 1 Winner:   S Walsh  38 pts   Runner Up:   P Middlebrook  33 pts

Div 2 Winner:   L Kirwan  40 pts   Runner Up:   K Oborn  37 pts

Div 3 Winner:   H Wainwright  35 pts (c/b)   Runner Up:   L Stassen  35 pts

Div 1 NTP 9th:  G Rutledge

Div 2 D&P 11th:  J Casey

Div 3 D&P 3rd:  K Michie

Supershot 13th:  S Karschies

Balls to:   33 pts

Full Results

Monday 25th September 2023

Veterans Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Div 1 Winner:   W Joannou  38 pts   2nd:   R Sheehan  35 pts (c/b)   3rd:  L Skaratts  35 pts (c/b)   4th:  P Francis  35 pts (c/b)

Div 2 Winner:  T Bartle  36 pts   2nd:  R Mclean  34 pts (c/b)   3rd:  G Brickell 34 pts (c/b)   4th:  R Gregson  34 pts (c/b

NTP 3rd:  D Watts (The Grange)  41 cm    7th:  R McLean  180cm   9th:  I McLean (The Links)  95 cm

D&P 8th:   No Winner

Women’s D&P 11th:  R Gregson  35 cm

Supershot 13th:   R Anderson  142 cm

Balls to:    34 pts

Full Results

Saturday 23rd September 2023

4BBB Stableford Medley

AMCR   67   AWCR 72

Winners:   E French & S French (Antill Park GC)  45 pts    2nd:   G Brickell & G Quigg  44 pts (c/b)   3rd:   R Poidevin & I Lewis  44 pts (c/b)   4th:   R Pearson & P Lewis  44 pts (c/b)

Eagles Nest 3rd:   No Winner

NTP 7th:      R McLean  236 cm   9th:    B Jenkins  49 cm

D&P 8th:      B Rimmer  10 cm

Women’s D&P 11th:    E Armstrong  55 cm

Supershot 13th:    J Henry  90 cm

Balls to:   42 pts

Full Results

Champagne Nine

123 Countdown

Winners:  P Watson, L Kirwan & J Kirwan  38   Runners Up:  P middlebrook, S Karschies & S Paul  37  3rd:  M Smee, B Tunbridge & M McNeary  35

Wednesday 20th September 2023

Medley Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Winner:  K Holt  42 pts    2nd:   A alhovirta  37 pts   3rd:  M Bezzant  36 pts (c/b)   4th:  A Wight 36 pts (c/b)

NTP 3rd: R Poidevin  345 cm    7th:  L Kent  550 cm   9th:  C Leckey  338 cm

D&P 8th:   B Byers  241 cm

Supershot 13th:   A Jones  550 cm

Balls to:    35 pts

Full Results

Tuesday 19th September 2023

Women’s Stableford

AWCR 72

Winner:  R Gregson  38 pts

Balls to:   31 pts

Full Results

Monday 18th September 2023

Veterans Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Winner:   J Cashmore  39 pts (c/b)   2nd:   H Osman  39 pts   3rd:  B Carr  38 pts   4th:  P Allen  36 pts (c/b)   5th:  P Travers  36 pts (c/b)

NTP 3rd: A Parr  270 cm    7th:  N Cox  175 cm   9th:  W Joannou  630 cm

D&P 8th:   S Gemmill  225 cm

Women’s D&P 11th: R Gregson  125 cm

Supershot 13th:   H Osman  563 cm

Balls to:    32 pts

Full Results

Sunday 17th September 2023

Mixed Foursomes Championships

2023 Champions: K Greaves & R Chilby 133

Nett Winners: L Kirwan & L Kent 102.75

Balls to:  105.75

Saturday 16th September 2023

Medley Stableford in Grades

AMCR   67   AWCR 72

A Grade Winner:   N Laman  37 pts   2nd:   L Hayward  36 pts

B Grade Winner:   H Kaer  42 pts   2nd:   C Rodgers  37 pts

C Grade Winner:   G Hemus  38 pts  2nd:   A Leckey  37 pts

Eagles Nest 3rd:   No Winner

Eagle 16th:  K Bradley

NTP 7th:       G Quigg  48 cm   9th:   R Poidevin  86 cm

D&P 8th:     N Laman  105 cm

Women’s D&P 11th:   L Waine  81 cm

Supershot 13th:    K O’Rourke  73 cm

Balls to:    34 pts

Full Results

Champagne Nine

Stroke

Winner:   M Smee  29 nett   2nd:  N Pratt  36 nett (c/b)   3rd:  J Grey  36nett   4th:  N Coffee  37 nett

Div 1 D&P:  M Smee

Div 2 D&P:  C Smee

Wednesday 13th September 2023

Medley Stableford inc Just Bathrooms Mystery Nine

AMCR   67   AWCR 72

Winner:   K Bradley  44 pts    2nd:   P Agrums  41 pts    3rd:   J Willoughby  40 pts   4th:   A Wight  38 pts (c/b)

NTP 3rd:   K Bradley  1016 cm    7th:    D Ransom  106 cm   9th:   M Bezzant  180 cm

D&P 8th:   K Bradley  182 cm

Just Bathrooms Mystery Nine (1,3,5,7,9,11,13,15,17)   L Polestico  23 pts

Eagle 6th:  C Goodwin

Supershot 13th:   C Foster  158 cm

Balls to:     35 pts

Full Results

Tuesday 12th September 2023

Women’s Foursomes Championships

AWCR 73

Gross Winners:   L McGlinchey & E Armstrong  143   Gross Runners Up:  J Anderson & J O’Brien  149

Nett Winners:  R Sheath & L Stassen  101.25   Nett Runners Up:  C Legge & H Wainwright  105.75

Ball Winners:  T Watson, K Greaves, C Smee, M Smith, R Gregson & B Costello

Monday 11th September 2023

Veterans Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Div 1 Winner:   R Anderson  40 pts   2nd:   R Hodkinson   39 pts (c/b)   3rd:  P Gosling  39 pts   4th:  C Leckey  38 pts

Div 2 Winner:  A Carroll  42 pts   2nd:  A Francey  38 pts   3rd:  G Reid  37 pts   4th:  R McLean   36 pts

NTP 3rd: P Gosling  52 cm    7th:  R Anderson  213 cm   9th:  A Jones  43 cm

D&P 8th:   C Leckey  190 cm

Women’s D&P 11th:  W Lambert (TGC)  570 cm

Supershot 13th:   L Fredericks  286 cm

Balls to:    32 pts

Full Results

Saturday 9th September 2023

Medley Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Winner:   P Lewis  40 pts (c/b)    2nd:   B Reid  40 pts    3rd: D White  37 pts (c/b)   4th: D Perry  37 pts    5th:  J Anthony  36 pts   6th:  L Swann  35 pts (c/b)   7th:  J Henry  35 pts

Eagles Nest 3rd:   No Winner

NTP 7th:      B Reid  16 cm   9th:  C Foster  140 cm

D&P 8th:    M Tedeschi  60 cm

Women’s D&P 11th:  S Walsh  297 cm

Supershot 13th:    G Rodgers  392 cm

Balls to:   32 pts

Full Results

Champagne Nine

Las Vegas Ambrose

Winners:  P Middlebrook, P Wallace, G Rogeria & B Costello  29.2   Runner’s Up:  Wollongong Team  32.5

Thursday 7th September 2023

Women Veterans Stableford

AWCR 73

Winner: T Watson 40pts  2nd: R Sheath 39 (c/b)  3rd: M Smith 39

Balls to: 28

Super Shot 13th: P Middlebrook

Full Results

Wednesday 6th September 2023

Drummond Golf Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Drummond Golf Voucher Winner:   M Smee  41 pts    2nd:    A Jones  40 pts     3rd:  P Henderson  38 pts     4th:   T Panecasio (KGC)  36 pts (c/b)    5th:    C Leckey  36 pts (c/b)

NTP 3rd:  C Leckey  181 cm    7th:   P Hughes  224 cm   9th:   J Anthony  134 cm

D&P 8th:    M Tedeschi  362 cm

Supershot 13th:    T Panecasio  189 cm

Balls to:    34 pts

Full Results

Tuesday 5th September 2023

Women’s Monthly Medal

AWCR 73

Div 1 Medal Winner:  P Middlebrook  74 nett   Gross Winner:   P Middlebrook  97   Putting Winner:    K Brennan  33 putts

Div 2 Medal Winner:   R Gregson  73 nett   Gross Winner:  R Gregson  104    Putting Winner:   R McKinley  30 putts

Div 3 Medal Winner:   C Legge  76  nett   Gross Winner:   B Costello  117    Putting Winner:   R Sheath  32 putts

Medal Results

Stroke Results

Div 1 Winner:  R Gregson  73 nett   Runner Up:  P Middlebrook  74 nett

Div 2 Winner:   C Legge  76 nett   Runner Up:  B Costello   77 nett

Supershot 13th:  G Rutledge  113 cm

Full Results

Women’s Stableford

Winner:    J Branch (MVGC)  35 pts   Runner Up:  G Lloyd (MVGC)  28 pts

Balls to:   24 pts

Full Results

Monday 4th September 2023

Veterans Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Winner:   A Morris  36 pts    2nd:   M Garratt  34 pts (c/b)    3rd:  J Pringle  34 pts (c/b)    4th:  G Brickell  34 pts    5th:  I McLean (Links SC)  33 pts (c/b)

NTP 3rd:  I Lewis  690 cm    7th:  R Poidevin  133 cm   9th:  R Hewson  265 cm

D&P 8th:   B Carr  530 cm

Women’s D&P 11th:  T Watson  483 cm

Supershot 13th:   G Eagleton  92 cm

Balls to:    31 pts

Full Results

Saturday 2nd September 2023

Men’s Monthly Medal

AMCR   69   AWCR 73

A Grade Winner:   D Garcia  67 nett   2nd:   S Rippon  68 nett (c/b)

B Grade Winner:   A Ransom  63 nett   2nd:   P Henderson  67 nett

C Grade Winner:   L Fogarty  63 nett   2nd:   V Byrnes  66 nett (c/b)

Best Gross: D Garcia 75 (c/b)

Eagles Nest 3rd:  No Winner

NTP 7th:      P Rodgers  85 cm   9th:   A Jones  235 cm

D&P 8th:     J Henry  304 cm

Putting Winner:  L Fogarty  23 putts

Supershot 13th:   C Kiayias  41 cm

Balls to:   70 nett

Full Results

Women’s Stroke

Winner:   E Amnstrong  73 nett

Women’s D&P 11th:  E Armstrong  45 cm

Full Results

Medley Stableford

Winner:   K Hales  34 pts   2nd:  P Garland  33 pts

Balls to:   30 pts

Full Results

Champagne Nine

American Foursomes

Winners:   C Tinslay & P Middlebrook  34.7   Runner Up:  T Watson & P Wallace  35.4   3rd:  J Casey & H Wainwright  37.5   4th:  M Smee & N Pratt  38

D&P:  C Tinslay & P Middlebrook  0 cm

Wednesday 30th August 2023

Medley Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Winner:   A Ransom  36 pts (c/b)    2nd:   P Henderson  36 pts    3rd:  J Neilson  35 pts (c/b)    4th:  W Griffiths  35 pts (c/b)   5th:  P Wallace  35 pts

NTP 3rd:  W Griffiths  707 cm    7th:  D Adams  103 cm   9th:  P Francis  155 cm

D&P 8th:   J Neilson  241 cm

Supershot 13th:   D Adams  103 cm

Balls to:    32 pts

Full Results

Tuesday 29th August 2023

Women’s 4BBB Stableford

AWCR 72

Winners:  B Costello & G Thompson  50 pts   Runner’s Up:  G Rutledge & M Smith  44 pts

Hole in One 11th:  P Middlebrook

Supershot 13th:  C Smee  38 cm

Monday 28th August 2023

Veterans Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Winner:   T Watson  43 pts    2nd:   G Goor  41 pts    3rd:  L Skarratts  38 pts   4th:  A Thrower  37 pts (c/b)   5th:  P Hahn  37 pts

NTP 3rd:  G McKay (Links Shell Cove)  462 cm    7th:  B Grandi  (Howlong GC)  430 cm   9th:  L Kent  137 cm

D&P 8th:   R Poidevin  310 cm

Women’s D&P 11th:  R Gregson  201 cm

Supershot 13th:   B Michie (Links Shell Cove)  55 cm

Balls to:    34 pts

Full Results

Saturday 26th August 2023

Medley Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Winner:   R Poidevin  45 pts    2nd:   R Chilby  39 pts (c/b)   3rd: N Laman  39 pts   4th:  A Ball  38 pts (c/b)   5th:  A Thrower  38 pts (c/b)  6th:  G Rodgers  38 pts (c/b)

Eagles Nest 3rd:   No Winner

NTP 7th:      L Fredericks  97 cm   9th:  N Laman  111 cm

D&P 8th:     A Ball  273 cm

Women’s D&P 11th: K Lardner (PKGC)  210 cm

Supershot 13th:    B Neilson  417 cm

Balls to:   33 pts

Full Results

Champagne Nine

Foursomes

Winners:  M Smee & C Smee  34.75   Runner’s Up:  P Thompson & G Thompson  36.75   3rd:  B Costello & S Karschies  37

Wednesday 23rd August 2023

Medley Stableford inc Just Bathrooms Mystery Nine

AMCR   67   AWCR 72

Winner:   N Laman  37 pts (c/b)   2nd:   D Perry  37 pts    3rd:  A Thrower  36 pts   4th:  A Morris  35 pts (c/b)

NTP 3rd:  P Rodgers  613 cm    7th:  A Thrower  352  cm   9th:  N Laman  600 cm

D&P 8th:   W Griffiths  252 cm

Just Bathrooms Mystery Nine (4,6,8,9,11,13,14,16,18)  S Hill (Links Shell Cove)  21 pts

Supershot 13th:   D Adams  128 cm

Balls to:    32 pts

Full Results

Tuesday 22nd August 2023

Women’s Stableford

AWCR 72

Winner:  J O’Brien  36 pts (c/b)   Runner Up:  L Waine  36 pts (c/b)

Div 2 NTP 11th:  S Paul

Supershot 13th:  J O’Brien  83cm

Ball to:  28 pts

Full Results

Monday 21st August 2023

Veterans Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Winner:   T Reilly  36 pts (c/b)   2nd:   T Bartle  36 pts (c/b)   3rd:  A Thrower  36 pts   4th:  W Preston  35 pts   5th:  C Foster  34 pts (c/b)

NTP 3rd:  P Travers  683 cm    7th:  B Carr  80 cm   9th:  W Preston  552 cm

D&P 8th:   G Goor  232 cm

Women’s D&P 11th:  R Gregson  60 cm

Supershot 13th:   C Foster  85 cm

Balls to:    32 pts

Full Results

Sunday 20th August 2023

Mixed 4BBB Stableford

Winners: Leanne Hayes (LSC) & Jeremy Cooper (LSC) 49 pts 2nd: April Van Woerkom & Colin Van Woerkom 47 pts

Balls to: 42 pts

Full Results

Saturday 19th August 2023

Medley Stableford in Grades

AMCR   67   AWCR 72

A Grade Winner:   T Zimmerman  40 pts   2nd:   M Tedeschi  35 pts

B Grade Winner:   C Van Woerkom  38 pts   2nd:   B Wright  37 pts

C Grade Winner:   V Byrnes  33 pts   2nd:   K Hales  32 pts (c/b)

Eagles Nest 3rd:   No Winner

NTP 7th:       B Bennett  121 cm   9th:  B Wright  172 cm

D&P 8th:     L Fredericks  238 cm

Women’s D&P 11th:  J Anderson  50 cm

Supershot 13th:     P Paris  363 cm

Balls to:   32 pts

Full Results

Champagne Nine

4BBB Stableford

Winners:  H Wainwright & P Wallace  23 pts   Runners Up:  C Smee & M McNeary  21 pts   3rd:  S Paul & G Bayo  20 pts

Div 1 D&P:  D Crockford  47 cm

Div 2 D&P:  S Paul  900 cm

Wednesday 16th August 2023

Medley Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Winner:  A Morris   38 pts   2nd:  J Willoughby  37 pts   3rd:  P Henderson  36 pts

NTP 3rd:   W Arnott  1200 cm    7th:    D Campbell  410 cm   9th:   N Laman  94 cm

D&P 8th:     N Laman  401 cm

Supershot 13th:   A Morris  606 cm

Balls to:  31 pts

Full Results

Tuesday 15th August 2023

Jamberoo Women’s Open

2 Person Ambrose

AWCR  72

Gross Winners:  G Pottenger & B Tory  82   Gross Runner’s Up:  J McGuffie & R Flood  83

Nett Wunners:  M Cook & S Prytherch  66.75   Nett Runner’s Up:  H Wainwright & P Middlebrook  68   3rd:  K Greaves & T Watson  71.25

Div 1 Longest Drive 14th:  K Greaves

Div 2 Longest Drive 14th:   L Waine

Div 3 Longest Drive 14th:  B Mitchell

Div 2 Straightest Drive 6th:  M Cook

Div 3 Straightest Drive 6th:  L Southwell

Sunday 13th August 2023

Final Round Men’s Club Championships

AMCR   69

Club Champion:   Ben McEvoy

A Grade Champion:    B McEvoy  285    Gross Runner Up:   N Laman  311

B Grade  Champion:   R Chilby  348    Gross Runner Up:  P Francis  360

C Grade Champion:    S Young  369   Gross Runner Up:  C Booth  372

Full Gross Results

A Grade Nett Winner:   D Garcia  272     Nett Runner Up:  B Rimmer  283

B Grade Nett Winner:    B Raymond   272   Nett Runner Up:  W Griffiths  279

C Grade Nett Winner:    M Smee  269     Nett Runner Up:  S Lacey  285

Full Nett Results

Final Round Nett Winner:  M Smee  63 nett

Balls to:   69 nett

Full Results

Saturday 12th August 2023

Round 3 Men’s Club Championships

AMCR   69   AWCR  73

A Grade Winner:   B McEvoy  66 nett (c/b)

B Grade Winner:  W Griffiths  65 nett

C Grade Winner:   M Smee  69 nett (c/b)

Full Nett Results

Best Gross  A Grade:  B McEvoy  70  B Grade:   W Griffiths  86   C Grade:   C Booth  92

Full Gross Results

Full Gross Results after Rnd 3

Full Nett Results after Rnd 3

Eagles Nest 3rd:   No Winner

NTP 7th:      D White  55 cm   9th:  K O’Rourke  252 cm

D&P 8th:     P Paris  82 cm

Women’s D&P 11th:  J Anderson  212 cm

Supershot 13th:   J Anderson  278  cm

Balls to:   69 nett

Stableford Salver

Salver Winner:   P Paris  37 pts   2nd:   C Struck  36 pts   3rd:   D Perry  35 pts (c/b)   4th:   A Thrower  35 pts   5th:   J Neilson  34 pts (c/b)

Balls to:   30 pts

Full Results

Champagne Nine

Hartball

Winners:  V Day, V O’Brien, C Morgan & Janine  28.6   Runners Up:  P Thompson, C Smee & S Pinfold  31.3   3rd: R Mitchell, S Prytherch & H Wainwright  31.4

Wednesday 9th August 2023

Medley Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Winner:     R Bremner  40 pts    2nd:  B Fielding  39 pts   3rd:    L Iredale  38 pts    4th:    A Dinardo (Links Shell Cove)  36 pts

NTP 3rd:   G Rodgers  375 cm    7th:    C Goodwin  151 cm   9th:   J Parrish (Links Shell Cove)  78 cm

D&P 8th:     G Eagleton  33 cm

Supershot 13th:   R Chilby  358 cm

Balls to:   34 pts

Full Results

Tuesday 8th August 2023

Women’s Stableford

AWCR 72

Div 1 Winner:   L Waine  36 pts   Runner Up:   L Kuskey  33 pts (c/b)

Div 2 Winner:  C Smee  37 pts   Runner Up:  H Wainwright  35 pts

Div 1 NTP 9th:   J Anderson

Div 2 D&P 11th:  R Gregson

Div 3 D&P 3rd:  C Smee

Supershot 13th:   K Ison  8 cm

Balls to:   29 pts

Full Results

Monday 7th August 2023

Veterans Stableford

AMCR   67   AWCR 72

A Grade Winner:   B Neilson  38 pts   2nd:   G Goor  36 pts   3rd:   G Eagleton  35 pts

B Grade Winner:  P Middlebrook  37 pts (c/b)    2nd:  A Carroll  37 pts    3rd:  T Watson  36 pts

NTP 3rd:  A Thomas  302 cm    7th:  R Sheehan  350 cm   9th:   C Harris  440 cm

D&P 8th:   No Winner

Women’s D&P 11th:  T Watson  22 cm

Supershot 13th:   T Watson 125 cm

Balls to:    31 pts

Full Results

Sunday 6th August 2023

Round 2 Men’s Club Championships

AMCR   69

A Grade Winner:   A Jones 65 nett

B Grade Winner:   A Ransom  66 nett

C Grade Winner:   S Young  66 nett

NTP 9th:   P Henderson  156 cm

D&P 8th:   J Anthony  112 cm

Supershot 13th:   S Lacey  145 cm

Balls to:   69 nett

Full Results

Full Gross Results after Round 2

Full Nett Results after Round 2

Saturday 5th August 2023

Men’s Monthly Medal – Round 1 Club Championships

AMCR   69   AWCR  73

A Grade Medal Winner:   B McEvoy  65 nett   2nd:  M Tedeschi  66 nett

B Grade Medal Winner:   P Rodgers  63 nett   2nd:   T Condon  64 nett

C Grade Medal Winner:   L Fogarty  62 nett (c/b)   2nd:   P Adams  62 nett

Best Gross  A Grade: B Mc Evoy 69   B Grade: P Rodgers 83   C Grade: P Adams 85

Putting Winner:      L Fogarty  25 putts

Eagles Nest 3rd:   No Winner

NTP 7th:     M Tedeschi  228 cm

D&P 8th:    W Hudson  116 cm

Supershot 13th:    J Anthony  112 cm

Balls to:  69 nett

Full Results

Women’s Stroke

Winner:   R Gregson  73 nett

Ladies D&P 11th:  No Winner

Balls to:   75 nett

Full Results

Medley Stableford

Winner:   D Crockford  37 pts   2nd:  S Oppert  34 pts (c/b)

NTP 9th: G Hayward  372 cm

Balls to:   34 pts

Full Results

Champagne Nine

Stableford

Winner:  P Thompson   17 pts   2nd:  H Wainwright  16 pts (c/b)   3rd:  S Karschies  16 pts   4th:  N Coffee  14 pts

D&P Div 1:  P Middlebrook  96 cm   Div 2:  L Southwell  30 cm

Thursday 3rd August 2023

Women Vets Open Day

3 person Ambrose

1st: Jenny Grey, Patricia Swan, Josephine Piper 66.833

2nd: Suzanne Toepfer, Denise Johnson, Christine Tyrell 67.5

3rd: Tracey Watson, Kelley Greaves, April Van Woerkom 68.5

4th: Carol Bailey, Tina Hamer, Kellie Jones 69.167

5th: Pam Middlebrook, Helen Wainwright, Wendy Carlisle 69.667

The longest drive:
Division 1 April Van Woerkom
Division 2 Jenny Grey
Division 3 Neen Coffee

Balls to: all other players.

Full Results

Wednesday 2nd August 2023

Medley Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Drummond Golf Voucher Winner:    W Griffiths  37 pts (c/b)    2nd:  D Adams  37 pts (c/b)  3rd:    I Lewis  37 pts    4th:    G Harman  36 pts

NTP 3rd: D Piccirillo  413 cm    7th:    R Hewson  133 cm   9th:    A Alhovirta  229 cm

D&P 8th:     D Curran  178 cm

Supershot 13th:   P Rodgers  302 cm

Balls to:   33 pts

Full Results

Tuesday 1st August 2023

Women’s Monthly Medal

AWCR 73

Div 1 Medal Winner:   M Farrant  72 nett   Gross Winner:   M Farrant & J O’Brien  97   Putting Winner:   M Farrant  30 putts

Div 2 Medal Winner:   M Smith  72 nett   Gross Winner:   M Smith & R Gregson  105   Putting Winner:   G Rutledge  27 putts

Div 3 Medal Winner:   G Thomson  71 nett   Gross Winner:    T Watson  116   Putting Winner:  R Sheath & C Legge  33 putts

Full Medal Results

Stroke Results

Div 1 Winner:  M Farrant  72 nett   Runner Up:  J O’Brien  73 nett (c/b)

Div 2 Winner:  G Thompson  71 nett   Runner Up: M Smith  72 nett

Full Stroke Results

Women’s Stableford

Winner:   N Coffee  33 pts

Full Results

Supershot 13th:  J Anderson  104 cm

Special Results

WGI Trophy Winners:  G Thompson, M Smith & J O’Brien (to be confirmed)

Drummond Trophy:  G Thompson

Monday 31st July 2023

Veterans 4BBB Stableford

AMCR   67   AWCR 72

Winners:  G Goor & W Perry  47 pts   2nd:    C Booth & G Reid  46 pts   3rd:  P Gosling & C Foster  45 pts

NTP 3rd:   J Clunes (links SC)  650 cm   7th:  K Holt  69 cm   9th:    G Holt (Temora GC)  71 cm

D&P 8th:  G Goor  5 cm

Women’s D&P 11th:    No Winner

Supershot 13th:    A Thrower  357 cm

Balls to:  44 pts

Full Results

Sunday 30th July 2023

Jamberoo Men’s & Junior Open

AMCR   69

Gross Winner:  C Mitchell (Links SC)  64  $350.00   Gross Runner Up:   T Holtz (Links SC)  67 (c/b)  $250.00

Nett Winner:  L Miners (JGC)  63  $250.00    Nett Runner Up:  N Whiteman (Links SC)  66 (c/b)  $150.00

Full Gross Results

Full Nett Results

A Grade Gross Winner:  D Humphries (Grange GC)  67   $50.00    Nett Winner:  M Perry (JGC)  66 (c/b)  $50.00

B Grade Gross Winner:   C Leckey (JGC)   81  $50.00    Nett Winner:   R Epe (Grange GC)  67  $50.00

C Grade Gross Winner:   L Kent (JGC)  88  $50.00   Nett Winner:   C Bartkowiak (JGC)  67  $50.00

Full Gross Grade Results

Full Nett Grade Results

Eagles Nest 3rd in 60 cm:   No Winner

A Grade NTP 7th:   S Townsend  201 cm  $20.00 Drummond Golf Voucher

B Grade NTP 7th:   A Jones  310 cm  $20.00 Drummond Golf Voucher

C Grade NTP 7th:   C Bartkowiak  367 cm  $20.00 Drummond Golf Voucher

NTP 9th:  D Humphries  90 cm  ($20.00 in JGC A/C)

Longest Drive 14th:   T Holtz  310 meters   $10.00 Drummond Golf Voucher

NTP 15th:  L O’Brien  325 cm  ($20.00 in JGC A/C)

Supershot 13th:  L Miners  110 cm  $100.00 EFT card

Saturday 29th July 2023

Medley Stableford inc 4BBB in Conjunction

AMCR   67   AWCR 72

Stableford Results

Winner:   R Franciskovic  42 pts (c/b)   2nd:   R Hodkinson  42 pts   3rd:   R Hewson  39 pts   4th:   G Hemus  38 pts

Eagles Nest 3rd:   C Kiayias  110 cm

NTP 7th:  R Poidevin  100 cm   9th:    B Byers  254 cm

D&P 8th:   B Jenkins  147 cm

Women’s D&P 11th:    J Anderson  17 cm

Supershot 13th:    R Hewson  26 cm

Balls to:  35 pts

Full Results

4BBB Results

Winners:   T Watson & P Paris  49 pts   2nd:   J Byers & B Byers  49 pts (c/b)

Full Results

Champagne Nine

Stroke

Winner:  P Thompson   2nd:  L Kirwan   3rd:  S Phillips   4th:  G Rutledge   5th: G Rodgeria   6th:  R Mitchell

Div 1 D&P:  D Thompson   Div 2 D&P:  S Phillips

Wednesday 26th July 2023

Medley Stroke

AMCR   67   AWCR 72

Winner:   P Hahn  63 nett   2nd:   A Jones  64 nett   3rd:    C Goodwin  66 nett (c/b)    4th:   M Garratt  66 nett   5th:      G Reynolds  67 nett

NTP 3rd:    A Morris  182 cm    7th:   B Neilson  405 cm   9th:    R Hewson  220 cm

D&P 8th:     N Laman  92 cm

Supershot 13th:    B Bennett  292 cm

Balls to:     70 nett

Full Results

Tuesday 25th July 2023

Women’s Stableford

AWCR   72

Div 1 Winner:   R McKinley  38 pts   Runner Up:  M Farrant  35 pts

Div 2 Winner:   S Paul  44 pts   Runner Up:   S Karschies  38pts

Div 1 NTP 9th:  G Rutledge

Div 2 D&P 11th:  L Waine

Div 3 D&P 3rd:  C Smee

Supershot 13th:  J Anderson  56 cm

Balls to:   31 pts

Full Results

Monday 24th July 2023

Veterans Stableford

AMCR   67   AWCR   72

A Grade Winner:   W Arnott  39 pts   2nd:   G Eagleton  37 pts (c/b)   3rd:   G Goor  37 pts (c/b)   4th:  K Holt  37 pts

B Grade Winner:  L Fredericks  42 pts    2nd:  G Brickell  39 pts (c/b)   3rd:  R Hodkinson 39 pts   4th:  S Gemmill  37 pts (c/b)

NTP 3rd:  D Piccirillo  302 cm    7th:  J Pringle  361 cm   9th:   R Hewson  235 cm

D&P 8th:  C Foster  19 cm

Women’s D&P 11th:  P Middlebrook  900 cm

Supershot 13th:   C Harris  72 cm

Balls to:    35 pts

Full Results

Saturday 22nd July 2023

Medley Stableford in Grades

AMCR   67   AWCR   72

A Grade Winner:   L Young (Links SC)  37 pts   2nd:   L Hayward  34 pts   3rd:   B McEvoy  33 pts (c/b)

B Grade Winner:   L Skarratts  35 pts (c/b)   2nd:   B Wright  35 pts   3rd:  W Griffiths  34 pts (c/b)

C Grade Winner:   L Fogarty  41 pts   2nd:   R Franciskovic  35 pts   3rd:   A Thrower  34 pts

Eagles Nest 3rd:   No Winner

NTP 7th:   J Childs  247 cm   9th:    S Oppert  14 cm

D&P 8th:   L Young (The Links SC)  127 cm

Women’s D&P 11th:   R Gregson  148 cm

Supershot 13th:     R McLean  21 cm

Balls to:   33 pts

Full Results

Champagne Nine

Smartball “Odds & Evens”

Winners:  P Middlebrook & F Watson  34   Runners Up: T Watson & D Thompson  35.875   3rd:  B Costello & S Pinfold  37   4th:  H Wainwright, M Smee & P Wallace

Wednesday 19th July 2023

Medley Stableford inc Just Bathrooms Mystery Nine

AMCR   67   AWCR   72

Winner:    N Bampton  40 pts   2nd:     B Neilson  38 pts   3rd:     P Rodgers  37 pts    4th:    J Neilson  36 pts (c/b)   5th:      A Morris  36 pts (c/b)

Just Bathrooms Mystery Nine (1,3,7,8,9,14,15,16,17 ) Winner:   N Bampton  21 pts (c/b)

NTP 3rd:    J Anthony  125 cm    7th:   R Hewson  92 cm   9th:    K Mann  483 cm

D&P 8th:     J Anthony  203 cm

Eagle 12th:  D Adams

Supershot 13th:    R Chilby  327 cm

Balls to:     35 pts

Full Results

Tuesday 18th July 2023

Women’s 3 Person Ambrose

AWCR   72

Winners:  P Middlebrook, H Wainwright & S Karschies  59 (c/b)   Runner’s Up:  N Coffee, M Farrant & B Costello   59

Balls to:  S Walsh, J O’Brien & J Grey

Monday 17th July 2023

Veterans Stableford

AMCR   67   AWCR   72

A Grade Winner:  P Francis  41 pts    2nd:  R Chilby  40 pts   3rd:  T Reilly  39 pts (c/b)  4th: B Neilson  39 pts

B Grade Winner: W Perry  40 pts   2nd:  R Gregson  38 pts    3rd:  C Smee  36 pts   4th:  T Bartle  35 pts (c/b)

NTP 3rd:  J Alcock (Mona Vale GC)  201 cm    7th:   R Poidevin  225 cm   9th:   K Holt  170 cm

D&P 8th:  P Francis  197 cm

Women’s D&P 11th:  No Winner

Eagle 12th:  K Holt

Supershot 13th:   K Holt  354 cm

Balls to:    33 pts

Full Results

Sunday 16th July 2023

Jamberoo Mixed Open

Canadian Foursomes

Gross Winners:  R Chilby & KGreaves  76   Gross Runner’s Up:  E Armstrong & A Bosanquet  83

Nett Winner:  P Middlebrook & P Young  67.5 nett   Nett Runner’s Up:  C Costello & B Costello  67.75 nett

Women’s NTP 9th:  C Smee  313 cm

Men’s NTP 9th:  M Fogarty  134 cm

Balls to:   74.875 nett

Full Gross Results

Full Nett Results

Saturday 15th July 2023

Medley Stableford

AMCR   67   AWCR   72

Winner:     J Draper  41 pts   2nd:     B Reid  39 pts (c/b)   3rd:    W Griffiths  39 pts   4th:     N Laman  38 pts (c/b)   5th:     R Hodkinson  38 pts (c/b)   6th:   D Ransom  38 pts

Eagles Nest 3rd:   No Winner

NTP 7th:   J Anthony 224 cm   9th:     D Adams  70 cm

D&P 8th:   M Tedeschi  48 cm

Eagle 12th: D Adams

Women’s D&P 11th:  A Van Woerkom  23 cm

Supershot 13th:    M Rodgers  322 cm

Balls to:     36 pts

Full Results

Champagne Nine

Hartball

Winners:  S Karschies, G Bayo & M Yabsley  27.8   Runner’s Up:  R Jurd, L Kirwan, H Wainwright & R Kennedy  30.75

Wednesday 12th July 2023

Medley Stableford

AMCR   67   AWCR   72

Winner:     P Francis  39 pts (c/b)  2nd:    G Eagleton  39 pts   3rd:   D Ransom  37 pts (c/b)   4th:    N Bampton  37 pts (c/b)   5th:    P Hahn  37 pts (c/b)

NTP 3rd:     N Bampton  97 cm    7th:    B Reid  296 cm   9th:  W Perry  359 cm

D&P 8th:   W Perry  455 cm

Supershot 13th:   M Bezzant  358 cm

Balls to:    35 pts

Full Results

Tuesday 11th July 2023

Women’s Monthly Medal

AWCR   73

Div 1 Medal Winner:  M Farrant  67 nett   Gross Winner:   M Farrant  93  Putting Winner:   M Farrant  28 putts

Div 2 Medal Winner:   S Walsh  71 nett (c/b)   Gross Winner:  J Grey  101    Putting Winner:   S Walsh & M Cook  31 putts

Div 3 Medal Winner:   T Watson  69 nett   Gross Winner:  T Watson  114   Putting Winner:  S Paul  27 putts

Full Results

Stroke Results

Div 1 Winner:  M Farrant  67 nett   Runner Up:  S Walsh  71 nett (c/b)

Div 2 Winner:  T Watson  69 nett   Runner Up:  R McKinley  76 nett (c/b)

Full Results

Women’s Stableford

Winner:  L Kirwan  36 pts

Balls to:  30 pts

Supershot 13th:  S Walsh  83 cm

Full Results

Women’s Veterans Championships

Women’s Veterans Champion:  M Farrant  193 Gross   Runner Up:  P Middlebrook  199 Gross

Nett Winner:  T Watson  138 nett   Runner Up:  S Walsh  151 nett

Full Gross Results

Stroke Results after 2 Rounds

Winner:  R Gregson  152 nett (c/b)  Runner Up:  K Oborn  152 nett   3rd:  J Grey  156 nett

Balls to:  177 nett

Full Nett Results

Monday 10th July 2023

Veterans Stableford

AMCR   67   AWCR   72

Winner:   G Reid  37 pts (c/b)   2nd:   R Reeves  37 pts   3rd:   T Bartle  35 pts (c/b)   4th:   W Preston  35 pts

NTP 3rd:    C Booth  274 cm    7th:   M Farmilo  93  cm   9th:   No Winner

D&P 8th:     No Winner

Women’s D&P 11th:  No Winner

Supershot 13th:    P Wheatley  283 cm

Balls to:     33 pts

Full Results

Saturday 8th July 2023

2 Person Aggregate Stableford inc Individual in Conjunction

AMCR   67   AWCR   72

2 person Aggregate Results

Winners:    M Page & J Green (Shoalhaven Heads)  65 pts   2nd:   R Poidevin & B Neilson  63 pts   3rd:  M Rodgers & L Waine  62 pts (c/b)

Balls to:  62 pts

Full Results

Individual Stableford Results

Winner:   A Ball  35 pts   2nd:   B Aboozaid  34 pts (c/b)   3rd:   L Waine  34 pts (c/b)

Eagles Nest 3rd:   No Winner

NTP 7th:     A Jones  102 cm   9th:     J Anderson  290 cm

D&P 8th:    P Francis  126 cm

Women’s D&P 11th:  J Anderson  110 cm

Supershot 13th:    L Miners  127 cm

Balls to:     32 pts

Full Results

Champagne Nine

2 Person Ambrose

Winners:  L Kirwan & H Wainwright  33  Runner’s Up:  P Middlebrook & P Wallace  35.125

Thursday 6th July 2023

AWCR   73

Women’s Veterans Championships after Round 1

Gross:   P Middlebrook  98  Nett:  T Watson  69 nett

Full Results

 

RESULTS ARCHIVE

Scroll to top